THE DEFINITIVE GUIDE TO LECZENIE JASKRY WARSZAWA

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

The Definitive Guide to leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Mimo iż irydotomia laserowa nie jest skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym, po jej wykonaniu mogą wystąpić pewne powikłania. Zaliczamy do nich m.in. przejściowy wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego po zabiegu, stan zapalny wewnątrz gałki ocznej i uszkodzenie nabłonka rogówki.

– Ciśnienie oka (tonometria) – aby wykonać ten odczyt, lekarz okulista znieczula oczy kroplami, a następnie dotyka tonometrem powierzchni każdego oka w celu zmierzenia ciśnienia.

Innym zabiegiem powszechnie stosowanym w leczeniu jaskry jest irydotomia laserowa. Celem tej procedury jest poszerzenie kąta tęczówkowo-rogówkowego (kąta przesączania) i otwarcie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka. Irydotomię przeprowadza się przede wszystkim u pacjentów z jaskrą pierwotną zamkniętego kąta, choć kwalifikowane są do niego także osoby z potwierdzonym w badaniu okulistycznym wąskim kątem komory przedniej o dużym ryzyku zamknięcia. Zabieg wykonuje się również w niektórych przypadkach jaskry barwnikowej.

W leczeniu jaskry wtórnej bardzo dobre efekty przynosi laseroterapia – specjalistyczne zabiegi laserowe.

Jeśli nie będzie ono nieprawidłowe, procedurę można uznać za zakończoną. W dniu zabiegu pacjent powinien odpoczywać. Wystąpić może przejściowy dyskomfort w widzeniu. Ważne jest aby po zabiegu przestrzegać konkretnych zaleceń lekarskich.

wykonywane 1–two razy w roku kontrole za pomocą jednej z wybranych metod obrazowania ilościowego warstwy włókien nerwowych i nerwu wzrokowego (OCT, GDx lub HRT), leczenie jaskry warszawa a także badania pola widzenia zawsze tym samym typem aparatu, wskazują na zahamowanie articleępu jaskrowego uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Przez 24 godziny po znieczuleniu nie można kierować pojazdami mechanicznymi, obsługiwać niebezpiecznych urządzeń ani pić alkoholu.

Przy jaskrze można właściwie robić wszystko. W jaskrze już zdiagnozowanej najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego: regularne przyjmowanie leczenia (krople, laseroterapia, itp.

Operacje przeciwjaskrowe polegają w uproszczeniu na wytworzeniu nowej drogi odpływu z oka cieczy wodnistej, co zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku rozpoznanej jaskry, kontrole powinny odbywać się co 3 – 12 miesięcy, w zależności od ciężkości choroby, poziomów ciśnienia wewnątrzgałkowego i innych czynników ryzyka.

Operacja jest bardzo skuteczna, niestety obciążona ryzykiem powikłań, między innymi może pojawić się po niej zaćma – dlatego często zaćmę operuje się wraz z jaskrą.

Zachorowanie na jaskrę wtórną jest najczęściej powiązane z predyspozycjami rodzinnymi – genetycznymi. W przypadku, gdy na jaskrę choruje ktoś z rodziny, rośnie prawdopodobieństwo choroby u osób spokrewnionych.

Po operacji nie wolno zanurzać twarzy w wodzie ani moczyć oka, bo grozi to infekcją. Ostrożność w czasie kąpieli należy zachowywać przez three tygodnie, do chwili, kiedy rana stanie się wodoszczelna.

Ważną kwestią jest długotrwałe przyjmowanie kropli przez pacjentów z jaskrą. Po wielu latach przyjmowania kropli z konserwantami skarżą się oni na szczypanie, pieczenie i bóle oczu czyli zespół suchego oka. Niestety w przypadku długoletniego leczenia jaskry nie jest możliwe uniknięcie tego problemu. Aby jednak dolegliwości były jak najmniejsze należy stosować krople nawilżające.

Report this page